System nerwowy

Tkanka nerwowa (majja) obejmuje szpik kostny i centralny układ nerwowy. Zapewnia świadome postrzeganie, działanie podświadomości i przekazywanie informacji neurologicznych za pomocą nerwów czuciowych i ruchowych do ośrodka mózgowego.

Układ nerwowy obejmuje aktywność mózgu, nerwów czaszkowych, rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych. Z pnia mózgu wychodzi dwanaście nerwów czaszkowych: węchowy, wzrokowy, okoruchowy, bloczkowy, trójdzielny, odwodzący, twarzowy, przedsionkowo-ślimakowy, językowo-gardłowy, błędny, dodatkowy i podjęzykowy.

Na podstawie ciągłego gromadzenia przeżyć i doświadczeń tkanka nerwowa człowieka odpowiada za odczuwanie siebie i tożsamości osobistej. Łączy funkcje organizmu, aktywność hormonalną, emocje, umysł i świadomość mentalną z systemem energetycznym siedmiu czakr. Gruczoły dokrewne uwalniają hormony bezpośrednio do krwioobiegu, a ich działanie zapewnia proces rozmnażania, wzrostu, rozwoju, metabolizmu i stabilizacji funkcji życiowych.

 

Zdrowa tkanka nerwowa umożliwia jasne postrzeganie i prawidłowe zrozumienie, wzmacnia energię życiową i optymizm, rozwija charyzmę i intuicję. Produktem ubocznym tej tkanki jest płyn twardówki, łzy i wydzielina oczu.

Zalecenia dotyczące problemów z pamięcią i zaburzeniami funkcji mózgu znajdziesz w artykule Zaburzenia koncentracji i zapominanie, problemy psychiczne w artykule Lęki i depresja, problemy z zasypianiem w artykule Zasypianie i sen oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji oczu w artykule Troska o zdrowe oczy.

System nerwowy

BRAHMI

Pamięć & aktywność mózgu

BRAHMI
32,00 zł
-+

GOTU KOLA

Starzenie się funkcji mózgu

GOTU KOLA
32,00 zł
-+

RAJANI

Układ nerwowy & koordynacja

RAJANI
32,00 zł
-+

JATAMANSI

Stres & równowaga psychiczna

JATAMANSI
32,00 zł
-+

ASHWAGANDHA

Wypoczynek & sen

ASHWAGANDHA
32,00 zł
-+

ALOCHAKA

Oczy & funkcje wzroku

ALOCHAKA
32,00 zł
-+