Drogi oddechowe

Drogi oddechowe zaczynają się od nosa, biegną przez nosogardło, krtań, tchawicę, oskrzela, oskrzeliki i kończą się pęcherzykami płucnymi. Każdy żywy organizm nasycony jest tchnieniem życia, które nazywa się prana. Ta życiowa energia jest niezbędna do wszelkiego ruchu w komórkach, narządach i całym fizycznym ustroju.

Rytm oddechu wpływa na nasze myśli i emocje. Powolne i świadome oddychanie dotlenia krew, regeneruje tkanki organizmu, spowalnia proces utleniania struktur komórkowych i wydłuża życie. Oddech pobudza ogień trawienny w żołądku (agni) i uczestniczy w przemianie pożywienia w energię życiową, która w postaci natlenionej krwi odżywia wszystkie komórki, tkanki i narządy organizmu.

Co powoduje problemy z oddychaniem?

Większość chorób układu oddechowego wynika z gromadzenia się śluzu zalegającego w żołądku. Zanieczyszczenia żołądka są zatem częstą przyczyną problemów z drogami oddechowymi, a towarzyszący im zmniejszony apetyt jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu, który w przypadku krótkotrwałego nieprzyjmowania pokarmu może wykorzystać swój ogień trawienny do szybciej wyeliminować nagromadzone zanieczyszczenia. Ważne jest, aby mieć odpowiednią podaż ciepłych płynów, które mają naturalne działanie detoksykujące. Zimna woda nie jest wskazana, ponieważ wytwarza toksyny i osłabia proces trawienia.

Szczegółowe zalecenia dotyczące stosowania herbat ajurwedyjskich w celu wspomagania zdrowia układu oddechowego na różnych etapach choroby można znaleźć w artykule Przewodnik po ajurwedyjskich herbatach & eliksirach na przeziębienie

Drogi oddechowe

TULSI

Odcinek gardłowy & oskrzela

TULSI
32,00 zł
-+

DALCHINI

Drogi oddechowe & jama nosowa

DALCHINI
32,00 zł
-+

KATPHALA

Temperatura ciała & zmęczenie

KATPHALA
32,00 zł
-+

PRANA

Witalność & energia życiowa

PRANA
32,00 zł
-+

UDANA

Pobudzenie kondycji fizycznej

UDANA
32,00 zł
-+