Uspokojenie & równowaga

 • Mentha arvensis normalizuje poczucie wewnętrznego gorąca
 • Foeniculum vulgare poprawia trawienie oraz wydalanie
 • Coriandrum sativum korzystnie wpływa na pracę żołądka i jelit
 • Tinospora cordifolia optymalizuje pracę wątroby oraz układu odpornościowego
 • Santalum album wspomaga oczyszczanie krwi
 • Korzystnie działa na dobry wygląd i jakość naskórka
 • Wspiera równowagę emocjonalną oraz harmonizuje system nerwowy
 • Asparagus racemosus uspokaja w stanach zdenerwowania, rozdrażnienia i stresu
 • Centella asiatica pomaga w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia psychicznego

       Suplement diety

Obejrzyj naturalny zbiór ziół i ręcznie robione herbaty w Nepalu

-+
Cena: 32,00 zł
z VAT

Witam. Od lat kupuję PITTA TEA . Bardzo mi pomogła. I to już kilka razy. Kupuję też inne mieszanki dla mojej rodziny, polecam te herbaty wszystkim ludziom na różne problemy. Nie znoszę środków chemicznych, dlatego tak cenię wasze produkty. Dzięki za te herbaty.

Lída Veselá, Jičín

Zgodnie z Waszą radą stosowałem herbatę PITTA z eliksirem SVEDAPRASH przez trzy tygodnie, teraz kończę drugi tydzień z herbatą NIMBA i również z eliksirem SVEDAPRASH. Moja skóra bardzo się poprawiła. Jest zdrowa, nowe objawy nie pojawiają się, jestem usatysfakcjonowany.

Petr Dražan

Macie produkty doskonałej jakości, które wpływają na równowagę fizyczną i psychiczną. Spróbowałam herbaty PITTA i eliksiru RAKTAPRASH, czuję się spokojniejsza i mniej skłonna do czepialstwa. Wdzięczność!

Simone

Pitta wspomaga trawienie i przemianę materii, pracę wątroby i jakość krwi, wpływa na temperaturę ciała, wygląd naskórka i czynność mózgu. Daje poczucie uspokojenia i równowagi. Od stuleci używana tradycyjna mieszanka ziół himalajskich przy regularnym stosowaniu działa korzystnie na ogólny stan zdrowia oraz kondycję psychiczną u ludzi z przewagą następujących cech i charakterystyki:

 • Średnia budowa ciała
 • Nie przepada za gorącym latem i ostrym słońcem
 • Łatwo i szybko się poci
 • Skłonność do cery tłustej, rumianej i piegowatej
 • Racjonalność, pragmatyczność i współzawodnictwo
 • Dedukcyjne i przenikliwe myślenie oraz silna wola
 • Typ przywódcy, lubi dyskutować, przyciąga uwagę
 • Pod presją stresu porywczy, rozdrażniony i niecierpliwy
 • Dobry mówca i organizator z poczuciem odpowiedzialności
 • Łatwo się irytuje i bywa nieprzyjemnym krytykiem

Przywróceniu równowagi pomaga: zapewnienie wystarczającej ilości snu i relaksu, regularna aktywność i relaksacja, chłodniejsza żywność i napoje oraz wystarczająca ilość płynów. Typ Pitta powinien używać olejków i kremów, aby chronić skórę, unikać ostrych słońc i wysokich temperatur i ograniczyć nadmierną pracę lub naukę do późnej nocy lub wczesnych godzin. Zaleca się ograniczenie spożycia tłustych, ciężkich, słonych i pikantnych potraw, nie przejadać się i jeść mniejsze porcje kilka razy dziennie. Odpowiednie sporty to bieganie, pływanie, jazda na nartach, wspinaczka, wędrówki i rywalizacja sport.

 

Przygotowanie

Przygotowując herbatkę 1 łyżeczkę do herbaty mieszanki ziołowej (ok. 2 g) zaparzamy wrzącą wodą i pozostawiany na 10 minut do naciągnięcia lub gotujemy przez 3-5 minut.

Zalecana dawka

2 - 3 filiżanki dziennie

Używanie

W przypadku stosowania ziół himalajskich jako środka do optymalizacji duchowych i fizycznych funkcji organizmu tradycyjnie gotuje się je co najmniej 3–5 minut. W ten sposób przygotowany wywar ma silniejsze działanie, delikatniejszy smak i korzystnie wpływa na nasze trawienie, które ważne jest dla właściwego wchłaniania dobroczynnych ekstraktów z himalajskich ziół. Herbaty pijemy jako jeden ze składników dziennego trybu pitnego w okresie całego trwania odnowy pożądanych funkcji organizmu. W przypadku ziołowej kuracji oczyszczającej herbatkę należy stosować w okresie 1-3 miesięcy zgodnie z dziennym dawkowaniem podanym na opakowaniu. Po zużyciu każdego opakowania należy zastosować 1 tygodniową przerwę.

Zaleca się stosować nie więcej niż maksymalnie dwa rodzaje herbaty jednocześnie. Więcej herbat można stosować naprzemian w reżymie dziennym lub tygodniowym, jeżeli herbatki stosowane są w celu normalizowania bieżących objawów zakłócenia równowagi zdrowia duchowego i fizycznego. Herbat nie można mieszać, pijemy je zawsze oddzielnie w odstępie czasowym ok. godziny. Jeżeli herbaty stosujemy wyłącznie jako środek wspierający i pobudzający to zioła możemy pozostawić tylko do zaparzenia i używać bez ograniczeń. W celu optymalnego działania napar ziołowy pijemy ciepły i to przed jedzeniem. Specyficzny smak każdej herbaty jest elementem terapeutycznego działania i odpowiada ajurwedyjskim właściwościom sześciu smaków. Dlatego zalecamy nie dodawania do herbat żadnych substancji słodzących.

Ostrzeżenie: Suplement diety z ziołami. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Przechowywać w suchym miejscu do 25 ° C. Nie przekraczać zalecanej dawki. Nie stosować jako substytutu zróżnicowanej diety. Nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących.

Skład

mentha arvensis, emblica officinalis, coriandrum sativum, pterocarpus marsupium, tinospora cordifolia, centella asiatica, asparagus racemosus, foeniculum vulgare, cuminum cyminum, glycyrrhiza glabra, cymbopogon citratus, santalum album

Waga

100 g luźnej herbaty

Powiązane produkty

VATA

Relaksacja & komfort psychiczny

32,00 zł
-+

KAPHA

Pobudzenie & witalność

32,00 zł
-+

ELIKSIR HARMONII

Harmonizuje fizyczne i psychiczne funkcje

32,00 zł
-+