Jesteś tutaj

Doszowe ajurwedyjskie herbatki

Przez stulecia sprawdzone mieszanki ziół himalajskich korzystnie działają na ogólny stan fizyczny i kondycję psychiczną każdego człowieka zgodnie z charakterystyką budowy jego ciała oraz indywidualną kombinacją trzech biologicznych energii (dosz) vata, pitta, kapha.

Każdy człowiek rodzi się z wyjątkowym składem tych dosz, które przedstawiają indywidualny kod genetyczny, który bierze udział w formowaniu naszej charakterystyki psychosomatycznej. Później w trakcie życia z różnych powodów zmienia się ich skład ilościowy (vikrti) od pierwotnego wrodzonego stanu (prakrti), co później odbija się na naszej kondycji psychicznej i zdrowiu fizycznym. Świadomość psychiczna, myśli, emocje, stosunki międzyludzkie, wyżywienie, styl życia, pory roku i środowisko, w którym się poruszamy, to wszystko ma wpływ na ich zrównoważenie czy brak równowagi.

Trzy podstawowe charakterystyczne typy vata, pitta i kapha mają siedem kolejnych różnorodnych kombinacji (vata-pitta, pitta-vata, vata-kapha, kapha-vata, pitta-kapha, kapha-pitta, vata-pitta-kapha). Jeżeli mamy dominującą przewagę charakterystyki pitta to jesteśmy typem pitta. Jeżeli nasze charakterystyki po równi zgadzają się z typem vata i pitta to jesteśmy kombinowanym typem vata-pitta. Mimo to jednak w przypadku typu kombinowanego zawsze jedna charakterystyka będzie bardziej dominującą. Wyważony typ vata-pitta-kapha, kapha-pitta jest rzadkim wyjątkiem.

Na przykład, jeśli u osoby, której charakterystyka odpowiada rodzajowi vata, zaczyna się wykazywać jakakolwiek choroba, to zwykle dlatego, że jego dosza vata znacznie wzrosła. Nadmierna nadwyżka jednej z trzech dosz zawsze objawia się brakiem równowagi psychicznej i nieprawidłowym funkcjonowaniem niektórych narządów ciała. Naszym zadaniem jest zatem przywrócenie siłom witalnym pierwotnej równowagi. Właściwe zrozumienie tych psychosomatycznych zasad jest kluczem do zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Jeśli zaczniemy być bardziej świadomi ich wpływu i działania, będziemy mogli zapobiec takim nawykom i stereotypom, które później objawiają się jako oznaki różnych chorób.

VATA

Relaksacja & komfort psychiczny

VATA
32,00 zł
-+

PITTA

Uspokojenie & równowaga

PITTA
32,00 zł
-+

KAPHA

Pobudzenie & witalność

KAPHA
32,00 zł
-+