Jesteś tutaj

Attar - orientalny zapach królewskich Indii

Oszałamiające zapachy egzotycznych kwiatów, drzew i krzewów w aromatycznych esencjach i naturalnych perfumach (zwanych „Attar”) są tradycyjnie kojarzone z życiem w przepięknych ogrodach perskich szachów, we wspaniałych pałacach wielkich Mogołów i na królewskich dworach indyjskich Maharadżów z XV-XVIII wieku.

Urzekające zapachy orientalnych ogrodów

W ogrodowych pawilonach w pomysłowy sposób aranżowano drzewa, krzewy i kwiaty, tak aby ich zapachy i kształty harmonijnie się ze sobą komponowały, tak by w upalne dni baldachim palm kokosowych i rzędy wiecznie zielonych cyprysów zapewniały chłodny cień. Wodne jeziorka z pływającymi w nich płatkami róż, otoczone trawiastymi kępkami aromatycznej wetywerii zapewniały przyjemne orzeźwienie. Ozdobne krzewy róży damasceńskiej, fiołki, kwiaty afrykańskie i plumeria emanowały egzotycznymi zapachami, które mieszały się z przenikliwym aromatem drzew owocowych mango, pomarańczy, fig i granatu. Esencje te przenikały do pałacowych, ​​ mieszkalnych pomieszczeń, wieczorem dołączały tam słodkie nuty kwitnącego o tej porze jaśminu z odurzającą wonią białego jaworu i urzekającym zapachem nocnego hiacyntu lub tuberozy, co zapewniało przyjemny i spokojny wypoczynek.

Orientalne perfumy

Już cesarz Akbar miał na swoim dworze uczonych zajmujących się rozwojem wonnych perfum Attar. Ich popularność i dalszy rozwój kontynuował następnie jego syn, cesarz Mogołów Dżahangir, uważany za patrona branży, gdyż jego żona, cesarzowa Nur Dżahan, lubiła zażywać wonnych kąpieli w wodzie pachnącej płatkami róż. Na dworze Mogołów wykwalifikowani alchemicy, przy wsparciu cesarza, zaczęli eksperymentować z naturalnymi zapachami, co doprowadziło do powstania tradycyjnych, pięknie pachnących perfum na bazie róż, jaśminu, naturalnego piżma, drzewa agarowego, drzewa sandałowego i wielu innych naturalnych składników, które przetrwały do ​​dziś.

Eteryczne zapachy i kadzidełka od zawsze były ważną częścią codziennego życia Orientu. Starożytne pisma Ajurwedy mówią, że równowaga aromatów przynosi wewnętrzną doskonałość. Dlatego od niepamiętnych czasów aromatyczne esencje uważane są za bardzo korzystne dla zdrowia i równowagi psychicznej.

7 zapachów z bajkowego Orientu

Wszystkie te połączenia przepięknych, orientalnych zapachów możesz wypróbować w postaci naturalnych kadzidełek nasyconych czystymi olejkami eterycznymi. Kadzidełka nie zawierają drewna, środków chemicznych ani sztucznych aromatów. 7 wyjątkowych zapachów inspirowanych 7 historycznymi postaciami i ich niezwykłymi życiorysami, które zaistniały w rozległych krainach starożytnych, indyjskich królestw. Oczarują Cię ekskluzywną nutą zapachową rodem z Orientu.

* Orzeźwiający zapach hibiskusa - orientalny, eteryczny zapach AKBAR inspirowany cesarzem Mogołów Akbarem

* Kojący zapach guggulu - orientalny, eteryczny zapach SHIVAJI inspirowany legendarnym królem Śiwadźi

* Orzeźwiający zapach bergamotki - orientalno-eteryczny zapach MAHARANA PRATAP inspirowany indyjskim bohaterem Maharana Pratapem

* Szlachetny zapach mirry - orientalno-eteryczny zapach KARMAVATI inspirowany księżniczką radżputów Karmavati

* Czarujący zapach jaśminu - orientalny, eteryczny zapach JODHA BAI inspirowany cesarzową Indii Jodhą

* Mistyczny zapach kadzidła - orientalny, eteryczny zapach MIRA BAI inspirowany indyjską świętą Mira Bai

* Odurzający zapach wanilii - orientalny, eteryczny zapach MUMTAZ MAHAL inspirowany królową Mogołów Mumtaz Mahal

Zapal kadzidełko, wdychaj jego odurzający aromat i daj się ponieść przez dzieje, gdzie poczucie honoru, bohaterstwa, godności, ale także przyjaźń, miłość i ludzka życzliwość nie były tylko słowami zapisanymi na papierze, lecz znajdywały odzwierciedlenie w żywej rzeczywistości ludzkich historii.

 

Polecane produkty

PADMAVATI stojak

Kamienny stojak na kadzidełka

34,00 zł
-+

HATHI stojak

Kamienny stojak na kadzidełka

38,00 zł
-+

PUJA stojak

Kamienny stojak na kadzidełka

36,00 zł
-+

Zapisz się do odbierania ajurwedyjskiego czasopisma i nowości

Dane wprowadzone podczas tej rejestracji przetwarzamy zgodnie z warunkami przetwarzania danych osobowych. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie, klikając przycisk rezygnacji z subskrypcji lub aktualizując swoje ustawienia na dole wiadomości e-mail. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych można znaleźć na naszej stronie internetowej www.everest-ayurveda.pl.