Jesteś tutaj

Jodha, cesarzowa Indii

Jodha Bai (1542-1623), urodzona jako Hira Kunwari, znana również jako Mariam-uz-Zamani, była córką radźputskiego króla Bharmala z Amberu i żoną trzeciego cesarza Mogołów Akbara.

Jej małżeństwo zostało zawarte jako przyrzeczenie pokojowego współistnienia w całym imperium Mogołów i rzeczywiście znacząco wpłynęło na ukształtowanie się otwartej tolerancji cesarza Akbara dla różnic religijnych i społecznych między muzułmanami i hinduistami w ramach rozwijającego się wieloetnicznego imperium. Jodha Bai była powszechnie znana nie tylko z nadzwyczajnego wdzięku, ale także ze swojej mądrości, dzięki czemu została najdłużej urzędującą hinduską cesarzową imperium Mogołów, której kadencja trwała czterdzieści trzy długie lata.

Nadworny minister i biograf Akbara, Abu'l-Fazl, opisuje ją jako piękną, inteligentną, sympatyczną i liberalną kobietę, która zajmowała ważne stanowisko na jego dworze i z którą Akbar często konsultował się w ważnych sprawach. Była matką najstarszego żyjącego syna Akbara, Salima, który został jego następcą i jako nowy cesarz imperium Mogołów przyjął imię Džahángir. Zleciła wybudowanie wiele ogrodów, studni i meczetów. Meczet Mariyam-zamani-begum stoi na jej cześć w Lahore, a jej grób znajduje się w pobliżu grobowca Akbara w Agrze.

Zanurz się w starożytnym, orientalnym zapachu kadzidełek JODHA BAI nasyconych czystymi olejkami eterycznymi z jaśminu, hiacynta, kangany, geranium, fasoli tonka, drzewa sandałowego i grejpfruta, zainspirowanych wysublimowanym pięknem i mądrością indyjskiej cesarzowej Jodha Bai. Odkryj Attar - orientalny zapach królewskich Indii!

 

Polecane produkty

PADMAVATI stojak

Kamienny stojak na kadzidełka

34,00 zł
-+

STUPA stojak

Kamienny stojak na kadzidełka

36,00 zł
-+

KARMAVATI

Szlachetny zapach mirry

24,00 zł
-+

Zapisz się do odbierania ajurwedyjskiego czasopisma i nowości

Dane wprowadzone podczas tej rejestracji przetwarzamy zgodnie z warunkami przetwarzania danych osobowych. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie, klikając przycisk rezygnacji z subskrypcji lub aktualizując swoje ustawienia na dole wiadomości e-mail. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych można znaleźć na naszej stronie internetowej www.everest-ayurveda.pl.