Jesteś tutaj

Przyłącz się do ajurwedyjskiego oczyszczania, część IV. – nerki & układ moczowy

Koniec zimy i początek wiosny to odpowiedni okres na ogólną detoksykację organizmu. Nasza ajurwedyjska seria oczyszczająca koncentrowała się już na detoksykacji limfy i krwi, detoksykacji przewodu pokarmowego oraz oczyszczaniu skóry, a teraz przedstawiamy ważną detoksykację nerek i dróg moczowych.

Czynności nerek i dróg moczowych

Nerki kontrolują zużycie wody przez organizm. Jej zatrzymywanie spowodowane jest nadmiernym spożyciem soli, co osłabia prawidłową pracę nerek. Może to wtedy objawiać się problemami w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa, kolan i stawów.

Nadmiar wody jest wydalany w postaci płynnych odpadów filtrowanych przez nerki wraz z moczem, który wraz ze stolcem i potem jest jednym z trzech głównych produktów przemiany materii w organizmie. Zdrowe wydalanie przez jelito grube jest fundamentalnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania doszy vata, wydalanie moczu reguluje dosza pitta, a dosza kapha odpowiada za proces pocenia się.

Ajurwedyjskie znaczenie wydalania

Medycyna ajurwedy stosuje skuteczne preparaty ziołowe, aby zapewnić dobre i regularne wydalanie, ponieważ wiele zaburzeń psychosomatycznych ma swoje źródło w nagromadzonych zanieczyszczeniach w jelicie grubym, gdzie zachodzi ostatni etap procesu trawienia. Tam też wchłaniana jest do organizmu energia praniczna, która jest uwalniana z codziennej diety i która wpływa na ogólny stan zdrowia i witalność. Płyn jest również wchłaniany przez jelito grube, a następnie wydalany z organizmu przez nerki i pęcherz moczowy. Regularne oczyszczanie i prawidłowe funkcjonowanie nerek i jelita grubego jest zatem bardzo ważne dla dobrego zdrowia fizycznego, równowagi psychicznej i optymistycznego nastawienia do życia.

Jak wspomóc nerki i układ moczowy?

Regularne przyjmowanie płynów, prawidłowa temperatura płynów, regularne oddawanie moczu, niedopuszczanie do zalegania moczu oraz stosowanie odpowiednich preparatów ajurwedyjskich to zalecenia, które mogą skutecznie i szybko przynieść korzyści nerkom i układowi moczowemu. W celu całkowitego oczyszczenia nerek i dróg moczowych zalecamy skorzystanie z ajurwedyjskiej kuracji zdrowotnej Detoksykacja nerek i dróg moczowych.

Kuracja przyczynia się do ogólnego oczyszczenia nerek i układu wydalniczego spowodowanego np. nadmiernym stosowaniem soli i używek takich jak alkohol, kawa i inne, niedostateczną dyscypliną picia, zaburzeniem gospodarki wodnej, osłabioną pracą nerek, zatrzymaniem wody, nieregularnym wydalaniem, przeziębieniem, strachem lub stresem psychiczny. Aby kuracja ajurwedyjska zadziałała, korzystaj z zalecanej kuracji przez 3-4 tygodnie i przestrzegaj prostych podstawowych zasad wymienionych poniżej.

Ajurwedyjska kuracja detoksykująca

  • Czas trwania: 3-4 tygodnie
  • Stosowanie: 2-3 razy dziennie
  • Kiedy: rano na czczo, w ciągu dnia na 1 godzinę przed lub po posiłku oraz wieczorem przed snem

Ajurwedyjskakuracja Detoksykacja nerek & dróg moczowych

W skład kuracji wchodzi herbata Varuna, która korzystnie wpływa na oczyszczenie i zdrową pracę nerek i dróg moczowych. Dzięki zawartości sandałowca białego, buzdyganku naziemnego, kopru włoskiego i innych ziół ajurwedyjskich przyczynia się do optymalnego funkcjonowania nerek i dróg moczowych.

W skład zabiegu wchodzą 2 sztuki eliksiru oczyszczającego Mutraprash do głębszego oczyszczenia nerek i ogólnej normalizacji pracy nerek i układu moczowego. Zawarte zioła ajurwedyjskie w połączeniu z odżywczymi owocami amalaki bogatymi w witaminę C korzystnie wpływają na poziom kwasu moczowego, prawidłową pracę prostaty i dróg moczowych oraz utrzymanie bezproblemowego układu moczowego.

Przyjmowanie i przygotowywanie ajurwedyjskiej kuracji zdrowotnej

Herbatę ziołową przegotuj przez 3-5 minut, podnosi to jej skuteczność względem zwykłego moczenia mieszanki ziołowej w gorącej wodzie. 1 łyżeczka mieszanki przeznaczona jest na 250 ml wody (jedna filiżanka). Ale możesz zaparzyć większą ilość herbaty na cały dzień. Zawsze pij ciepłą herbatę (możesz trzymać ją w termosie).

Wystarczy nabrać ziołowy eliksir na łyżeczkę i zjeść. Zażyj 1 łyżeczkę 2-3 razy dziennie popijając herbatą ajurwedyjską. Dobrze jest popić eliksir, wtedy lepiej się wchłania. Można go również popić  ciepłą wodą lub mlekiem roślinnym. W przeciwieństwie do zabiegów rewitalizujących i regenerujących, do oczyszczania nie polecamy mleka krowiego.

Zalecana dyscyplina podczas zabiegu oczyszczającego

Oczywiście procesowi oczyszczania organizmu sprzyja ruch, który sam w sobie ma naturalne działanie detoksykacyjne. Sprzyja szybszemu metabolizmowi, dzięki czemu jelita są skuteczniej opróżniane.

Wspomaga pocenie się i wydalanie szkodliwych substancji z organizmu oraz dotlenia wszystkie komórki, które lepiej pobierają niezbędne składniki odżywcze, ale także pranę - jedną z trzech energii witalnych (pozostałe dwie to tedżas i odżas), która podtrzymuje witalność organizmu, czynności takie jak oddychanie oraz funkcje układu sercowo-naczyniowego i aktywność mózgu.

Najważniejszą porą dnia dla ukierunkowanego oczyszczania jest poranek. Oto 3 podstawowe kroki, które należy wykonać po przebudzeniu:

  • Wyróżnij się i weź prysznic (podczas nocy organizm wydala produkty przemiany materii przez skórę).
  • Wypij szklankę ciepłej wody z cytryną i wykonuj przez 5 minut ćwiczenia oddechowe, które dodadzą Ci spokoju i pozytywnej energii: oddychaj bardzo powoli i cicho – tak delikatnie, że gdyby ktoś przyłożył cienką nitkę do twojego nosa, to ona nawet nie drgnie. A kiedy wydychasz, spróbuj wydychać jeszcze wolniej niż wdychałeś.
  • Wypij filiżankę oczyszczającej herbaty ajurwedyjskiej wraz z łyżeczką ziołowego eliksiru (po śniadaniu odczekaj co najmniej 30 minut, aby preparaty ziołowe dobrze się wchłonęły).

Jednocześnie zalecamy lekkie bieganie lub szybki marsz przynajmniej 3 razy w tygodniu. Idź spać przed północą.

Dieta oczyszczająca 

Unikaj mięsa i nabiału z diety na czas trwania kuracji detoksykacyjnej. Jeśli jesteś do nich przyzwyczajony, postaraj się znacznie ograniczyć ich spożycie – to już samo w sobie będzie ulgą dla organizmu. Staraj się również ograniczyć spożycie czekolady, ciastek i słodyczy zawierających biały cukier. Wymień te przekąski na świeże lub suszone owoce bez konserwantów, niesolone orzechy i świeże warzywa. Upewnij się, że pijesz dużo czystej wody i unikasz kawy, alkoholu, używek i słodkich napojów gazowanych.

Proces oczyszczania może przynieść przejściowe skutki uboczne, takie jak ból głowy, uczucie zmęczenia i ciężkości kończyn. Nieprzyjemne uczucie związane jest z wydalaniem toksyn z organizmu. Jeśli jednak wytrwasz, kuracja oczyszczająca połączona z ćwiczeniami i lekką, świeżą dietą przyniesie Ci więcej energii i wzmocni zdrowie.

Polecane produkty

Detoksykacja nerek i dróg moczowych

Domowa troska o zdrowie

-10% 86,40 zł
pierwotna cena 96,-
-+

Zapisz się do odbierania ajurwedyjskiego czasopisma i nowości

Dane wprowadzone podczas tej rejestracji przetwarzamy zgodnie z warunkami przetwarzania danych osobowych. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie, klikając przycisk rezygnacji z subskrypcji lub aktualizując swoje ustawienia na dole wiadomości e-mail. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych można znaleźć na naszej stronie internetowej www.everest-ayurveda.pl.