Jesteś tutaj

FAQ - stosowanie ajurwedyjskich specyfików

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące prawidłowego stosowania, przygotowania lub łączenia ajurwedyjskich secyfików. Odpowiedzi powstały w oparciu o pytania naszych klientów. Dla łatwiejszej orientacji pytania i odpowiedzi są podzielone na kilka sekcji.

Jeśli Twoja sprawa jest bardziej złożona i potrzebujesz zapytać o zastosowanie konkretnego produktu w Twoim indywidualnym przypadku, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

  1. Ajurwedyjskie herbaty - przygotowanie, stosowanie, łączenie kilku herbat
  2. Ajurwedyjskie eliksiry - przygotowanie, zastosowanie, połączenie kilku eliksirów
  3. Ajurwedyjskie kuracje zdrowotne
  4. Ajurwedyjskie napoje
  5. Ajurwedyjskie owoce
  6. Łączenie ajurwedyjskich specyfików
  7. Pytania ogólne

1. Ajurwedyjskie herbaty

Jak prawidłowo przygotować ajurwedyjską herbatę, aby uzyskać najlepszy efekt? Przede wszystkim himalajskie zioła należy gotować przez co najmniej 3-5 minut, a nie tylko namoczyć. Mieszanki ziołowe przygotowuje się z różnych części roślin, często z korzeni, które trzeba ugotować, aby wywar był naprawdę skuteczny. Na jedną łyżeczkę mieszanki (ok. 2 g) przeliczyć 250 ml wody. Tak przygotowany wywar ma mocniejsze działanie, łagodniejszy smak (zioła lepiej się mieszają) oraz korzystniej wpływa na trawienie, co jest ważne dla prawidłowego wchłaniania dobroczynnych ekstraktów z himalajskich ziół.

Czy wystarczy zalać herbatę gorącą wodą, zaparzyć i nie gotować, jeśli nie mam możliwości gotowania w pracy? Jeśli używasz herbat ziołowych raczej w celu utrzymania lub podtrzymania istniejącego dobrego stanu zdrowia, nie musisz gotować herbaty, wystarczy zalać 1 łyżeczkę mieszanki ziołowej 250 ml wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia na 10 minut (metoda idealna w przypadku Ajurwedyjskich herbat relaksacyjnych). Jeśli jednak liczysz na głębsze działanie zdrowotne herbaty, konieczne jest gotowanie mieszanki ziołowej. Polecamy zaparzyć ją w domu i przelać do termosu, który można zabrać ze sobą do pracy lub na wycieczkę. Dzięki temu herbata pozostaje dłużej ciepła.

Kiedy najlepiej pić ajurwedyjską herbatę? Dla optymalnego działania ziołowego wywaru najlepiej pić ciepłe herbaty rano przed śniadaniem (zwłaszcza te o działaniu detoksykującym) oraz wieczorem przed snem lub w ciągu dnia na godzinę przed posiłkiem.

Ile filiżanek ajurwedyjskiej herbaty powinienem wypić dziennie? Idealna dawka to 2-3 filiżanki dziennie. W razie potrzeby lub stanów ostrych (np. przy przeziębieniu lub niestrawności) herbatkę możesz stosować w większych ilościach i wypijać do 1,5 litra dziennie. Aby uprościć proces, możesz jednorazowo zaparzyć większą ilość mieszanki ziołowej i albo przetrzymywać płyn w termosie, albo podgrzać herbatę w dzbanku.

Czy można słodzić herbaty? Specyficzny smak każdej herbaty jest częścią działania terapeutycznego i odpowiada ajurwedyjskim właściwościom sześciu smaków. Dlatego zalecamy nie dodawać żadnych słodzików, ale jeśli nie możesz pić herbaty w inny sposób, ewentualnie możesz dodać niewielką ilość miodu.

W mieszance ziołowej nie widać części roślin, do czego przywykliśmy w polskich ziołach, czy to w porządku? Poszczególne części ziół (kwiaty, owoce, nasiona, łodygi, liście, kora, kłącza i korzenie) są celowo mielone na drobne cząstki, aby można je było jednorodnie wymieszać, co gwarantuje najwyższą jakość i skuteczność ajurwedyjskich mieszanek. Jest to tradycyjna metoda ajurwedyjskiego leczenia.

Czy herbatę pić od razu po zaparzeniu (nawet z drobinkami ziół) czy przecedzić przez sitko lub ściereczkę? Nie spożywaj ziół, które pływają na powierzchni lub znajdują się na dnie kubka. Ich zdrowe ekstrakty są w płynie – w ziołowym wywarze, który Ajurweda nazywa kvatha. Możesz wypić herbatę i pozostawić zioła na dnie, gdzie osiadają samoczynnie; jeśli jednak przeszkadzają ci kawałki ziół, możesz je odcedzić.

Czy herbatę ajurwedyjską należy zawsze pić na ciepło? Tak, organizm lepiej reaguje na ciepły płyn, ponieważ odpowiada on temperaturze środowiska wewnętrznego i dlatego jest korzystny dla organizmu. Zdrowe ekstrakty ziołowe są wtedy lepiej wchłaniane.

Jak długo należy przyjmować ajurwedyjską herbatę? Herbatki powinny być spożywane do momentu przywrócenia pożądanych funkcji organizmu. Zależy to więc od charakteru problemu zdrowotnego. W przypadku np. ostrych problemów trawiennych lub przejściowego przeziębienia wystarczy pić herbatkę przez kilka dni. W obliczu długotrwałych, przewlekłych problemów, jak również w przypadku mieszanek ziołowych oczyszczających lub regenerujących, herbatkę należy stosować przez 1 - 3 miesiące zgodnie z dawką dzienną (2-3 razy dziennie) i zrobić tygodniową przerwę po spożyciu zawartości każdego (100 g) opakowania.

Czy można stosować herbatę ajurwedyjską przez długi czas? Każda herbata ajurwedyjska to zbilansowana mieszanka kilku rodzajów ziół, z których żadne nie jest zawarte w takiej ilości, aby oddziaływać na organizm w skali długoterminowej. Skuteczność herbaty ajurwedyjskiej opiera się na wzajemnym, synergetycznym działaniu zawartych w niej ziół. Herbatek ajurwedyjskich możesz więc używać przez długi czas, ale nie zapomnij zrobić tygodniowej przerwy po spożyciu każdego opakowania.

Uwzględniając tygodniową przerwę, można himalajskie herbaty stosować bezterminowo np. pół roku lub rok? Tak.

Czy po zużyciu kilku opakowań można dalej stosować herbatkę, czy też warto zrobić sobie przerwę? Po spożyciu każdego opakowania (100 g) zrób tygodniową przerwę.

Czy herbaty ajurwedyjskie można łączyć? Tak, ale nie jest dobrze sięgać po zbyt wiele na raz, zarazem zależy to od tego, jakie zioła stosujemy. Zalecamy stosowanie maksymalnie dwóch herbat (przy regularnym aplikowaniu 2 - 3 filiżanek dziennie). Kilka herbat można stosować naprzemiennie w schemacie dziennym lub tygodniowym, jeśli stosujemy je przy poważniejszych problemach zdrowotnych (np. Tulsi, Dalchini, Katphala lub Nagara na przeziębienia i obniżoną odporność). Jeśli używamy jednocześnie kilku rodzajów herbat, zawsze pijmy je oddzielnie, w odstępie jednej godziny. Nie zaleca się jednak jednoczesnego łączenia herbat poprawiających pracę kluczowych organów organizmu, np. wątroby (Kalamegha) i nerek (Varuna) itp. W takim przypadku należy najpierw wypić jedną herbatę, a potem drugą.

Jak stosować herbatę „Apana” na uspokojenie miesiączki? Ważne jest, aby pić tę herbatę kilka dni przed miesiączką, a następnie w trakcie cyklu.

2. Eliksiry ajurwedyjskie

Jak prawidłowo stosować eliksir ajurwedyjski? Przyjmować 1 łyżeczkę (ok. 5 g) 2- 3 razy dziennie  popić filiżanką letniego mleka/mleka roślinnego, wody lub herbaty ajurwedyjskiej, jeśli przyjmujesz ją jako część ajurwedyjskiej kuracji zdrowotnej razem z eliksirem. Z eliksiru można też zrobić napój: 1 łyżeczkę wymieszać z 250 ml letniego mleka lub wody. Dla zoptymalizowania działania przyjmuj je przed posiłkami.

Czy eliksiry ajurwedyjskie są przyjmowane po czy przed posiłkami? Idealnie jest przyjmować je przed jedzeniem i zachować przynajmniej godzinną przerwę pomiędzy posiłkami.

Jak długo należy przyjmować ajurwedyjskie eliksiry? Zależy to od charakteru problemu zdrowotnego. Jedno opakowanie (200g) wystarcza na 10-14 dni, dlatego w większości przypadków (jeśli nie jest to ostra choroba) zalecamy spożywanie co najmniej dwóch opakowań. W przypadku poważniejszej korekty stanu fizycznego lub psychicznego konieczne jest stosowanie eliksirów w dłuższym reżimie w ciągu 1-3 miesiące zgodnie z dawką dzienną.

Czy ajurwedyjskie eliksiry można stosować długoterminowo? Oczywiście, ale po każdym miesiącu stosowania zrób sobie tygodniową przerwę.

Jak smakuje ajurwedyjski eliksir? Ogólny smak każdego eliksiru jest częścią jego działania terapeutycznego i zależy od zawartych w nim ziół. Niektóre są słodsze, inne trochę gorzkie, gorzkie lub ostrzejsze. Wszystkie są wyjątkowo słodkie dzięki zawartemu w nich syropowi z trzciny cukrowej. Ich specyficzny smak odpowiada ajurwedyjskim właściwościom sześciu smaków i jest odbierany bardzo indywidualnie, w zależności od aktualnego stanu zdrowia i typu doszy danej osoby.

Czy można łączyć ajurwedyjskie eliksiry? Tak, ale zalecamy stosowanie maksymalnie dwóch eliksirów ziołowych jednocześnie. Kilka eliksirów można stosować naprzemiennie w schemacie dziennym lub tygodniowym, jeśli używamy ich do przywracania zdrowia przy ostrych dolegliwościach, takich jak przeziębienia lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe. W przypadku tego typu potrzeby, eliksiry można stosować w większych ilościach i zużywać do 1 opakowania w ciągu 3 dni.

Czy mogę wziąć dwa eliksiry (Raktaprash i Mutraprash) w tym samym czasie, czy też powinienem zrobić sobie przerwę między tymi dwoma produktami? Pozostaw co najmniej godzinną przerwę między eliksirami, biorąc pod uwagę, że każdy jest przeznaczony na inny problem zdrowotny.

Jak przechowywać ajurwedyjski eliksir po otwarciu? Przechowuj ajurwedyjskie eliksiry w normalnej, pokojowej temperaturze.

3. Ajurwedyjskie zabiegi lecznicze

Przeczytaj nasz artykuł Jak stosować ajurwedyjskie kuracje zdrowotne. Oprócz instrukcji stosowania poszczególnych kombinacji ajurwedyjskich produktów, znajdziesz w nim również szczegółowe zalecenia, jak dostosować swój reżim w trakcie terapii detoksykującej, rewitalizującej, wzmacniającej czy regenerującej.

Kiedy jest najlepszy czas na ajurwedyjskie kuracje? Stosuj kurację 2-3 razy dziennie o następujących porach dnia: rano na czczo, w ciągu dnia 1 godzinę przed lub 1 godzinę po posiłku oraz wieczorem przed odpoczynkiem.

Jak długo powinienem stosować ajurwedyjską kurację? Kuracja zdrowotna stosowana jest przez 1 - 3 miesiące. Po każdym miesiącu dobrze jest zrobić sobie tygodniową przerwę. Zestaw kuracji ajurwedyjskich – zgodnie z zaleceniami – przewidziany jest zawsze na 1 miesiąc. W przypadku konieczności stosowania kuracji przez trzy miesiące należy zestaw zastosować trzykrotnie.

Kiedy powinienem zastosować kurację? Zalecamy przyjmowanie kuracji 1 godzinę przed lub 1 godzinę po posiłku.

Czy powinienem przyjmować wszystkie specyfiki w ajurwedyjskiej kuracji w jeden dzień czy co drugi dzień? W większości przypadków kuracje przeznaczone są do codziennego stosowania wszystkich specyfików wchodzzących w ich skład. Wyjątkiem jest wariant, w którym kuracja składa się z 2 różnych herbat ajurwedyjskich i 2 różnych eliksirów (np. Detoksykacja z alergenów), w takim przypadku najpierw zastosuj kombinację: jedna herbata i jeden eliksir, a w drugim miesiącu sięgnij po drugą herbatę i stosuj ją z drugim eliksirem, zgodnie z instrukcjami dotyczącymi konkretnego leczenia i zgodnie z rodzajem problemu zdrowotnego. Przeczytaj instrukcje dotyczące stosowania poszczególnych kombinacji ajurwedyjskich kuracji w naszym artykule Jak stosować ajurwedyjskie kuracje zdrowotne.

Czy powinienem używać wszystkich produktów w ajurwedyjskiej kuracji w tym samym czasie, czy jakoś to podzielić? Jeśli jest to ajurwedyjska herbata i eliksir, możesz wziąć je razem w tym samym czasie. Jeśli kuracja obejmuje napój ajurwedyjski oprócz herbaty i eliksiru, zażyj napój o dowolnej porze dnia, kiedy masz na to miejsce, posłuży jako wspomagające uzupełnienie herbaty i eliksiru.

Czy mogę pić eliksir bezpośrednio z herbatą ajurwedyjską? Tak, możesz. Kuracja zawiera kompatybilne ze sobą składniki.

W ajurwedyjskiej kuracji „Detoksykacja przewodu pokarmowego” występują dwa eliksiry, jak należy je stosować? Np. Purishaprash rano i Chyawanprash wieczorem, czy najpierw jeden eliksir, a potem drugi? Gdy jednym z eliksirów jest Chyawanprash, to obie opcje są dobre. Możesz wypić filiżankę herbaty 2-3 razy dziennie razem z łyżeczką jednego z eliksiru i po spożyciu sięgnąć po drugi rodzaj eliksiru, możesz też sięgnąć po jeden rodzaj eliksiru rano i wypić go razem z herbatą, a po drugi wieczorem i popić go drugą z herbat.

Piszecie, że eliksir należy przyjmować sam lub z letnim mlekiem lub wodą. Czy po ajurwedyjskiej herbacie powinienem pić eliksir z mlekiem czy wodą? Eliksir możesz pić bezpośrednio z ajurwedyjską herbatą lub ciepłą wodą.

Jak długo trwa ajurwedyjska kuracja przy regularnym stosowaniu? Zestawy ajurwedyjskich kuracji leczniczych przeznaczone są na okres jednego miesiąca. Jeśli chcesz korzystać z nich dłużej, musisz kupić więcej zestawów.

Czy kuracje można łączyć, stosować więcej niż jeden raz? Nie polecamy łączenia kilku kuracji ajurwedyjskich, ponieważ każda kuracja zawiera co najmniej dwa rodzaje specyfików, które należy stosować 2-3 razy dziennie przez co najmniej jeden miesiąc. Stosowanie większej ilości kuracji na raz w ciągu jednego miesiąca byłoby mylące i uciążliwe dla organizmu, a ich efekt byłby zmniejszony. Oprócz regularności, działanie ziół na organizm wymaga również odpowiedniego czasu, kiedy zioła mogą działać niezakłócenie i ukierunkowanie. Dlatego z kolejną kuracją należy odczekać miesiąc, aby organizm uzyskał maksymalne korzyści z obu.

4. Ajurwedyjskie napoje

Jak prawidłowo przygotować napój ajurwedyjski? Aby uzyskać zdrowy i smaczny napój, wymieszaj 1 łyżeczkę (ok. 2 g) drobno zmielonej mieszanki w 250 ml ciepłej wody, dodaj miód do smaku i kilka kropel cytryny. Mieszankę można również dodawać do smoothies i świeżych soków.

Czy należy wypić część mieszanki, która pozostała na dnie? Jak prawidłowo stosować napój ajurwedyjski? Zmielony proszek lub „churna” spożywa się bezpośrednio w ciepłym płynie z wodą. W przeciwieństwie do napojów instant, których dodatki rozpuszczają swoją zawartość w roztworze chemicznym, czyste mieszanki napojów Amalaki są przygotowywane w 100 % naturalnej jakości RAW i nie zawierają żadnych konserwantów ani dodatków. Dlatego drobno zmielony proszek nigdy nie rozpuści się w wodzie. Najcenniejszą rzeczą, jaką zawiera napój, jest zmielona mieszanka ziół, którą należy rozmieszać w ciepłej wodzie z dodatkiem łyżeczki miodu i kilku kropli cytryny, a następnie wypić całą zawartość. W Ajurwedzie miód jest stosowany jako nośnik ziołowych właściwości, które za jego sprawą są lepiej wchłaniane do tkanek organizmu.

Na jak długo wystarczy opakowanie napoju przy regularnym stosowaniu? Jedno opakowanie 100 g daje ok. 50 filiżanek gorącego napoju. Tak więc, wystarczy na 25 dni, jeśli stosujesz go dwa razy dziennie.

5. Ajurwedyjskie owoce

Jak długo wytrzymają otwarte owoce? Dzięki szczelnie zamykanemu opakowaniu, owoce zachowują świeżość co najmniej tak długo, ile wynosi ich minimalny okres spożycia.

Czy owoce są siarkowane? Owoce Ajurwedy nie są siarkowane, nie zawierają barwników ani konserwantów. Ajurwedyjskie owoce są najpierw krojone na mniejsze kawałki, następnie zanurzane w lekkim, ekologicznym syropie z trzciny cukrowej, który służy jako najlepsze naturalne środowisko do zachowania przydatności do spożycia, a na koniec suszone na słońcu. Ten tradycyjny proces pozwala zachować maksymalną ilość wszystkich prozdrowotnych substancji zawartych w owocach, a jednocześnie pozostaje soczysty i pełen smaku.

Czy owoce są słodzone? Tak, owoce ajurwedy są zanurzane w naturalnym syropie trzcinowym podczas delikatnego przygotowania, gdzie są blanszowane przez kilka minut. Jest to tradycyjny proces konserwacji, wolny od dodatków chemicznych, dzięki temu owoce zachowują dłuższą żywotność, nie ulegają deformacji i nie tracą cennych wartości. Następnie spłukuje się je czystą wodą, aby usunąć nadmiar syropu, tak aby owoc zawierał go jak najmniej.

Ile owoców amalaki lub ajurwedyjskich powinienem spożywać? Ogólne zalecane dawkowanie owoców ajurwedyjskich to 10 sztuk dziennie. W przypadku regularnej, codziennej suplementacji witaminy C jedno opakowanie 100 g wystarcza na okres trzech dni. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminę C, np. w sytuacji obniżonej odporności, w okresie choroby, rekonwalescencji, podczas uprawiania sportu lub innego stresu fizycznego albo psychicznego, należy spożywać jedno opakowanie dziennie.

6. Łączenie ajurwedyjskich specyfików

Czy mogę pić herbaty "Prana", "Pranaprash" i "Jatamansi" z "Majjaprash" i "Manoprash" (na zespół zmęczenia) w tym samym czasie, wszystko w jednym miesiącu? Nie zalecamy tego. To zbyt wiele. Aby organizm wiedział, jak zareagować w ciągu jednego miesiąca. Najpierw stosuj herbatę Prana z eliksirem Pranaprash, a następnie kombinację Jatamansi przez następny miesiąc, eliksir Majjaprash przez pierwsze dwa tygodnie i eliksir Manoprash przez drugie dwa tygodnie. W przypadku syndromu zmęczenia polecamy raczej ajurwedyjską kurację zdrowotną „Zmęczenie i niedobór energii”, która zawiera herbatę Udana, eliksir Chywanprash i ajurwedyjski napój Amalaki Ashwagandha.

Po covidzie boli mnie śledziona i wątroba ze zmęczenia, mam herbaty „Ranjaka” i „Manjistha” oraz eliksir „Raktaprash”, czy mogę zażyć to jednocześnie? Tak, możesz. Ale zostaw przynajmniej godzinę przerwy między herbatami.

Jeśli piję dwie herbaty w jednym miesiącu i każda jest na coś innego, czy ma znaczenie, jak je połączę? Czy 1 godzina przerwy wystarczy, a potem już zależy od moich preferencji? Tak. Wyjątkiem są herbaty, które mają za cel przywrócenie funkcji głównych narządów ciała, takich jak serce, wątroba i nerki. Potrzebują niezależnych działań. Ale możesz połączyć je z eliksirem przeznaczonym dla tego samego narządu.

Od dłuższego czasu mam problemy z jelitami, kupiłam 2 herbaty - "Shunti" i "Triphala", chcę je stosować jednocześnie. Czy możecie polecić odpowiednią dawkę. Nie podołam pić każdą 3 razy dziennie, ale zakładam, że herbaty wzajemnie się uzupełniają i można je ze sobą łączyć? Tak, te herbaty można przyjmować w tym samym czasie, można je zmieniać codziennie lub co tydzień. Inną opcją może być również stosowanie herbaty Shunthi lub Triphala wraz z eliksirem Purishaprash lub Chyawanprash.

Kupiłam od Was herbatę Abhaya i eliksir Manoprash, chciałabym uzyskać poprawę wartości LDL i całkowitego cholesterolu we krwi, ale nie wiem, czy mogę przyjmować oba jednocześnie (poranną i wieczorną herbatę i eliksir, np. w południe) czy lepiej brać specyfik stopniowo, czyli np. najpierw wypić całą paczkę herbaty, a potem zacząć przyjmować eliksir? Możesz jednocześnie używać herbaty i eliksiru, jest to bardzo właściwe połączenie. Stosuj herbatę i eliksir o tej samej porze 2 - 3 razy dziennie. Eliksir można również pić z ajurwedyjską herbatą.

Kupiłam mężowi herbaty Ashwagandha i Jatamansi, zakładając, że będzie pił jedną rano, a drugą wieczorem – czy można to tak łączyć? Tak, możesz spróbować takiego drylu. Te herbaty są dość zbliżone w działaniu i zawartości ziół. Byłyby jednak bardziej skuteczne, gdyby każdą herbatę pił co najmniej dwa razy dziennie, więc zastanów się, na czym bardziej zależy Twojemu mężowi. Następnie możesz zmieniać herbaty w systemie tygodniowym, gdzie w jednym tygodniu pije jedną herbatę 2 - 3 razy dziennie, a drugi tydzień drugą. Ashwagandha jest idealna na bezsenność, stres i wyczerpanie psychiczne, dlatego ważne jest, aby pić ją wieczorem na godzinę przed pójściem spać. Jatamansi jest właściwa na stany lękowe, depresję i ogólne pobudzenie umysłowe.

Biorę „Raktaprash” i chciałbym kupić herbatę „Kalamegha”. Mam nowo zdiagnozowane kamienie żółciowe. Jak prawidłowo używać tych dwóch produktów? Możesz jednocześnie przyjmować eliksir Raktaprash i herbatę Kalamegha, ponieważ oba specyfiki mają za zadanie regenerację wątroby, krwi i pęcherzyka żółciowego.

Czy mogę przyjmować wszystkie trzy specyfiki (herbatę „Triphala”, eliksiry „Chyawanprash” i „Purishaprash”) o tej samej porze rano i wieczorem? Zawsze przyjmuj ze sobą herbatę i jeden z eliksirów. Możesz je stosować naprzemiennie w ciągu dnia lub tygodnia, możesz też używać jednego, a następnie rozpocząć drugi.

Chciałam kupić „Odmładzająco-rewitalizującą kurację na schudnięcie”, a także herbatkę „Pitta”, która wydaje się idealnie pasować do mojej obecnej sytuacji oraz herbatkę „Jatamansi”, ponieważ cierpię na długotrwałe wahania nastroju i skłonność do depresji. Czy można stosować razem kurację odchudzającą i herbatkę JATAMANSI, a następnie w tygodniowej przerwie herbatkę PITTA, czy lepiej w ogóle ich nie mieszać? Tak, najpierw stosuj kurację odchudzającą przez miesiąc (herbata Vidanga z łyżeczką eliksiru Medaprash rano i wieczorem), a w ciągu dnia możesz parzyć herbatę Jatamansi. Po zakończeniu kuracji możesz pić herbatę Pitta, która dodatkowo pomoże w zharmonizowaniu ogólnej równowagi psychosomatycznej.

Kupiłam herbaty „Karavi” i „Nimba” oraz eliksir „Svedaprash”. Mam zażyć wszystko na raz? A może jakoś zamienić? Możesz codziennie lub co tydzień wymieniać herbatę Karavi i herbatę Nimba, do obu herbat możesz przyjmować po łyżeczce eliksiru Svedaprash.

Kupiłam 3 wersje pakietów odpornościowych - Odporność i drogi oddechowe, Odporność i piękna skóra oraz Odporność i odkwaszanie. Czy można ich używać jednocześnie? Nie zalecamy tego. Aby móc działać na dany problem zdrowotny, każda kuracja potrzebuje własnej przestrzeni, dlatego zalecamy sięganie po nie oddzielnie. W przypadku tych trzech radzilibyśmy najpierw drogi oddechowe, potem redukcję kwasów, a na końcu piękną skórę.

7. Pytania ogólne

Czy ajurwedyjskie specyfiki są bezglutenowe? Tak, wszystkie nasze ajurwedyjskieordodukty są bezglutenowe.

Czy ajurwedyjska medycyna jest odpowiednia dla kobiet karmiących piersią? Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie suplementy diety są nieodpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Czy ajurwedyjska medycyna jest odpowiednia dla kobiet w ciąży? Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie suplementy diety są nieodpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Czy ajurwedyjska medycyna jest odpowiednia dla dzieci? Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie suplementy diety są nieodpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Zapisz się do odbierania ajurwedyjskiego czasopisma i nowości

Dane wprowadzone podczas tej rejestracji przetwarzamy zgodnie z warunkami przetwarzania danych osobowych. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie, klikając przycisk rezygnacji z subskrypcji lub aktualizując swoje ustawienia na dole wiadomości e-mail. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych można znaleźć na naszej stronie internetowej www.everest-ayurveda.pl.