Jesteś tutaj

AMALAKI zdrowy snack do kieszeni

Niebiańskie owoce Amalaki to zdrowa przekąska, którą z łatwością zapakujesz do kieszeni lub plecaka, gdziekolwiek jesteś. Jest idealnym towarzyszem górskich wędrówek, treningów biegowych oraz wycieczek rowerowych i pieszych. 

Świeża energia i witaminy, które ułatwią Ci podróż na szczyt nieba!

Amalaki zawiera wiele antyoksydantów i witamin, dzięki czemu ma zdolność głębokiej regeneracji tkanek organizmu. Stosując go wspomagasz tworzenie czerwonych krwinek, co ułatwia przenoszenie tlenu we krwi, dzięki czemu, podczas wysiłku fizycznego, tkanki są lepiej dotlenione. Wynika to z faktu, że Amalaki pomaga przyswajać żelazo, które w postaci hemoglobiny służy do przenoszenia tlenu do tkanek i narządów, takich jak wątroba, serce i mózg; ponadto łatwiej wchłania się mioglobina, która pełni tę samą funkcję przy dotlenieniu mięśni, jej niedobór osłabia ich moc i funkcjonalność.

Kolejną nieocenioną zaletą Amalaki jest jego korzystny wpływ na żołądek i przewód pokarmowy. Niezależnie od tego, czy podczas wędrówki nie lubisz jedzenia, czy odczuwasz mdłości z wyczerpania, ten magiczny owoc uspokoi Twój żołądek i poprawi trawienie dzięki zawartości garbników. Jest to wysoko cenione przez wspinaczy na dużych wysokościach, gdzie organizm przestaje się regenerować i ma apetyt, a żołądek jest stale jak na wodzie. Więcej o prozdrowotnym działaniu Amalaki przeczytasz w artykule Amalaki – niebiański owoc Indii.

Odrzuć zmęczenie i zyskaj siłę na wszystkie swoje przygody!

Amalaki bardzo pozytywnie wpływa na metabolizm energetyczny, czyli metabolizm w organizmie i dlatego jest gotowym źródłem energii, która zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Jest lekkostrawny, zawarte w nim substancje prozdrowotne są bardzo dobrze przyswajalne, a co za tym idzie dostarcza energii, którą trzeba szybko uzupełnić podczas ruchu, aby zrównoważyć różnicę między poborem a wydawaniem energii i móc wyruszyć w kolejną podróż.

Amalaki, zdrowa przekąska pełna witaminy C

Amalaki jest najbardziej znane z wysokiej zawartości witaminy C. 100g Amalaki dostarczy Ci ilość witaminy C, jaką zawiera 2 kg pomarańczy! A te nie nadają się do noszenia w podróży. Witamina C chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia, a przede wszystkim wspiera optymalne funkcjonowanie układu odpornościowego. W ramach regularnego codziennego uzupełniania witaminy C 100g Amalaki wystarczy na około trzy dni. Jeśli jednak Twoje zapotrzebowanie na witaminę C jest zwiększone, na przykład podczas uprawiania sportu lub innego stresu fizycznego lub psychicznego lub choroby i rekonwalescencji, musisz spożywać 100g Amalaki dziennie. Amalaki można stosować nie tylko jako owocową przekąskę, ale również jako napój Amalaki lub jako ajurwedyjski eliksir podobny do marmolady. Więcej o tych metodach w artykule AMALAKI - przewodnik konsumenta.

 

 

Zapisz się do odbierania ajurwedyjskiego czasopisma i nowości

Dane wprowadzone podczas tej rejestracji przetwarzamy zgodnie z warunkami przetwarzania danych osobowych. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie, klikając przycisk rezygnacji z subskrypcji lub aktualizując swoje ustawienia na dole wiadomości e-mail. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych można znaleźć na naszej stronie internetowej www.everest-ayurveda.pl.