Jesteś tutaj

Szlachetne naturalne mieszanki zapachowe z Japonii

Zapachy wzbogacają ludzkie życie bardziej niż mogłoby się wydawać. Między innymi upamięniają formę naszych wspomnień o konkretnych miejscach i sytuacjach, których doświadczyliśmy, tym samym utrwalając je bardziej w naszej pamięci. Ponadto niektóre zapachy mają zdolność tworzenia uświęconej atmosfery, dzięki której ludzki umysł może wznieść się ponad poziom codziennej egzystencji.

Z kadzidłem ze wschodu na zachód

Używanie kadzidełek rozwijało się od czasów starożytnych, zwłaszcza w tradycji buddyjskiej i hinduskiej, a później w innych religiach. W Japonii, Indiach, Tybecie i Chinach wytwarzanie pachnących mieszanek stało się uświęconym rytuałem związanym z realizowaniem duchowej praktyki. Od tego czasu kadzidełka zapala się w kapliczkach i świątyniach, aby oczyścić powietrze z negatywnych wibracji i tym skuteczniej wytworzyć atmosferę kontemplacji podczas modlitwy i medytacji. Pewne rodzaje zapachów mogą stymulować ludzki umysł do uspokojenia myśli, skupienia się na naszym wewnętrznym źródle prawdy a także pogłębienia doświadczenia pokoju, zadowolenia i harmonii.

Wysokiej jakości pachnące esencje i mieszanki, w tym kadzidła ze wschodu, podróżowały na zachód, tak samo jak przyprawy i inne orientalne towary – na grzbietach wielbłądów, w karawanach, wzdłuż Jedwabnego Szlaku lub morzem, na pokładach drewnianych statków. Stopniowo zapachy ze Wschodu stały się powszechną częścią życia ludzi na całym świecie i zaczęły być wykorzystywane w codziennych wydarzeniach. Na przykład jako dopełnienie atmosfery domu, odpoczynek po pracy lub relaksujący masaży.

Efekty mieszanek zapachowych

Każde zioło, przyprawa czy gałązka już od czasów starożytnych mają swoje działanie terapeutyczne; dlatego też, każdy zapach wonnej mieszanki ma swój niepowtarzalny wpływ na nasze ciało, ducha i umysł. Stąd Mistrzowie znający się na zapachach, bardzo często byli dobrymi ekspertami w działaniu poszczególnych roślin, co umożliwiało im swobodnie i trafnie łączyć wybrane mieszanki do określonych celów. Podczas gdy jedne połączenia tworzą atmosferę przyjemnego samopoczucia, spokoju i relaksu; inne wzmacniają zdolność koncentracji i wyostrzają uwagę.

Czy próbowaliście tradycyjnych naturalnych zapachów z Japonii?

Kadzidełka ze słynnej serii Kenmei Do i Hikali Koh pochodzą od Mistrzów Starożytnej Sztuki Zapachu japońskich świątyń, którzy przez wieki przekazywali tę ukrytą wiedzę wybranym uczniom. Pierwsze wzmianki o recepturach zapachowych zachowały się w Japonii, pochodzą sprzed tysięcy lat. Receptury były przekazywane głównie ustnie i przez wiele stuleci trzymane w ścisłej tajemnicy, dlatego wiele starożytnych przepisów pozostaje ukryte przed ogółem społeczeństwa. Do dzisiejszego dnia mieszanki te są nadal produkowane w tradycyjny sposób w małych, rodzinnych manufakturach.

Pachnące zioła, rzadkie drzewa, żywice i mech

Główną esencją japońskiej tradycji zapachowej jest ich wyjątkowa kompozycja wonna przeniknięta pachnącymi ziołami, drewnem, korą drzew, żywicami, mchami i przyprawami takimi jak cynamon, anyż i gałka muszkatołowa. Bazują na drewnie tropikalnego drzewa Persea thunbergii a także japońskiego Tabu-no-ki i drzewa sandałowego. Zmielony proszek drzewny miesza się z wodą, tworząc plastyczną masę, do której następnie dodaje się inne drobno zmielone składniki. Powstała pasta zapachowa jest prasowana i wytłaczana przez małe okrągłe otwory. Wytłoczone patyczki są następnie krojone, suszone i przechowywane w suchych pomieszczeniach przez 1-4 lata w celu osiągnięcia pełnego aromatu.

Japońskie mieszanki zapachowe tradycyjnie dzielimy na wiosenne, letnie, jesienne i zimowe. Zapachy wiosenne i letnie są delikatne, świeże, lekkie i często słodkie. Oparte są na pachnących ziołach, rzadziej kwiatach. Natomiast zapachy jesienne i zimowe są ciężkie, bardziej pikantne, gęstsze i bardziej wyraziste. Ich podstawą są głównie przyprawy takie jak cynamon, goździki, zioła, rośliny drzewiaste i żywice.

Miękkość i naturalna jakość

Tym co odróżnia serie Kenmei Do i Hikali Koh od klasycznych powszechnie dostępnych kadzidełek jest 100 % naturalna jakość i oryginalny skład. Nie zawierają żadnych dodatków chemicznych, bambusa czy innego drewna, które po wypaleniu się kadzidełka nieprzyjemnie tliłoby się i mogłoby podrażniać. Dlatego te mieszanki zapachowe nadają się również dla osób wrażliwych. Ciesz się wieczorami z pachnącą nutą dalekiej Japonii, która przeniesie Cię w wyjątkowy świat poezji, sztuki, malowniczych ogrodów i pięknych świątyń. Wprowadź do swojego życia nowe poczucie pokory i wielkości!

Polecane produkty

PROMOCJA aż 10 % taniej MEDAPRASH

!*Redukcja & dieta*! 20. 7 - 20. 8. 2022
Odwiedź nasz sklep

Zapisz się do odbierania ajurwedyjskiego czasopisma i nowości

Dane wprowadzone podczas tej rejestracji przetwarzamy zgodnie z warunkami przetwarzania danych osobowych. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie, klikając przycisk rezygnacji z subskrypcji lub aktualizując swoje ustawienia na dole wiadomości e-mail. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych można znaleźć na naszej stronie internetowej www.everest-ayurveda.pl.