Jesteś tutaj

Ajurwedyjskie seminaria Everest Ayurveda

Ajurvedę można studiować w książkach przez wiele lat, można uczęszczać na wiele wykładów, ale najlepiej jest żyć wegług jej zasad. I nie musi to być tak złożone, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.


Do tego, aby człowiek otworzył swoje życie na ajurwedyjską mądrości i czerpał z niej, na początku wystarczy przyswoić kilka podstawowych zasad:

- nauczyć się słuchać wewnętrznego głosu i mieć zaufanie do siebie
- czuć się odpowiedzialnym za własne zdrowie
- dać w swoim życiu pierwszeństwo właściwym rzeczom i wartościom
- nabyć zdolność samodyscypliny

Żyć zgodnie z ajurwedyjską mądrością oznacza żyć w harmonii ze swoją naturą. Zadaniem człowieka jest najpierw zrozumieć tę naturę. Ajurweda opiera się na głębszym pojmowaniu naszego ciała, myśli, uczuć i duchowej esencji naszej egzystencji, stąd jej ścisły związek z jogą i medytacją, w której człowiek uczy się lepiej postrzegać siebie, a tym samym lepiej odpowiadać na rzeczywiste potrzeby swojego organizmu.

Zespół Everest Ayurveda składa się z ludzi, którzy tę filozofię starają się stosować w swoim życiu. Czują, że codzienna medytacja jest realną koniecznością w dzisiejszym pędzącym społeczeństwie, aby zachować i rozwijać wewnętrzny spokój, miłość i radość, co następnie przekłada się na codzienną pracę, komunikację i działania. Zaufanie do siebie i korzystna moc ziół jest pierwszym krokiem do skutecznego leczenia problemów zdrowotnych.

Jako ajurwedyjska społeczność staramy się szerzyć głębszą świadomość na temat ajurwedyjskiej medycyny, zdrowego stylu życia, stosowania himalajskich ziół i znaczenia wewnętrznego celu, aby umożliwić każdej osobie odnalezienie wewnętrznej równowagi i zdrowia dzięki dopasowanym ziołowym mieszankom. Kilka razy w roku organizujemy AJURWEDYJSKIE SEMINARIA, na których można poznać podstawowe zasady medycyny ajurwedyjskiej, które mogą pomóc odkryć coś więcej o sobie. Zabierzemy Cię do Nepalu, świata gór himalajskich, pod którymi znajduje się nasza manofaktura ajurwedyjskich herbat i zaproponujemy Ci smak oraz moc himalajskich ziół w postaci ciepłej herbaty, ajurwedyjskiego eliksiru lub tradycyjnych suszonych owoców.

Aby uzyskać więcej informacji na temat daty i miejsca następnego seminarium, prosimy o kontakt pod adresem info@everest-ayurveda.cz

Co roku uczestniczymy również w wiosennym Festiwalu Evolution w Praskim Pałacu przemysłowo-wystawowym Výstaviště w dzielnicy Holeszowice, gdzie można zadać nam pytania i zasięgnąć prozdrowotnych konsultacji.